instagram hikaye sırası nasıl belirlenmektedir?

instagram hikaye sırası nasıl belirlenmektedir?

Instagram'da hikaye görüntüleme sıralaması nasıl belirleniyor?

Birçok kullanıcı hikaye görüntülemesinde sıralamanın, profilde gezinme oranına göre düzenlendiğini düşünse de gerçekler çok başka.

Instagram geçe senelerde yaklaşık 2016 da araçlarına sunduğu Hikayeler özelliğini getirmişti ve birçok kullanıcı, 'X kişi neden hikaye görüntülemede en  üst sırada yer alıyor?' diye sormuştur.

Instagram kullanıcıları yeni bir hikaye paylaştığında 24 saat süreyle profilde görünmekte ve hikayeyi izleyen kişilerin sıralı listesini görebiliyor.

Lakin Instagram'ın hikaye görüntüleme sıralamasını nasıl bir algoritmaya göre düzenlediği henüz bilinmemektedir.  

Birçok kullanıcı, hikaye görüntüleme sıralamasının, profili en çok ziyaret eden kullanıcı başta olmak üzere listelendiğini düşünüyor.

Fakat mallesef İnstagram bunun böyle olmadığını enazından açıklıyor.

Instagram, hikaye görüntüleme sıralamasının detaylı açıklamasını hiçbir zaman yapmayacak gibi görünse de, Instagram için geliştirmeler yapan Julian Gutman, algoritmanın nasıl çalıştığına dair bazı bilgiler verdi.

Julian Gutman;" listenin başında sıralanan kişiler profilinizi en çok stalklayan kişiler değil. Bu tamamen sizin etkinliğine ve size en yakın insanlara bağlı olarak çalışan bir algoritma.'"  

Bu açıklamaya göre, tek bir fotoğraf dahi beğenmediğiniz halde yalnızca profil görüntülemek kullanıcıları listenin başında sıralamaya yetmektedir.

Bununla beraber kafamızda soru işareti bırakan bu sorun enazından düşündüğümüzün olmadiğini açıklamış oluyor.

2018-07-25 12:25:40

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram Beğeni Hilesi

İnstagram Beğeni Hilesi

İnstagram Beğeni Hilesi Günümüzde Sosyal Medya Sitelerinin insanlar tarafından beğenilerek kullanılması beraberinde bazı hilelerinde çıkmasına sebep olmaktadırlar. İnstagram beğeni hilesi adı

İnstagram Takipçi Kasma

İnstagram Takipçi Kasma

İnstagram Takipçi Kasma Merhaba Arkadaşlar instagram konusunda yeni makalemizle birlikteyiz.Bildiğiniz üzere instagram artık çok büyük bir platform olduğu herkes kabullenmektedir. Ve birçok