instagram hikaye sırası nasıl belirlenmektedir?

instagram hikaye sırası nasıl belirlenmektedir?

Instagram'da hikaye görüntüleme sıralaması nasıl belirleniyor?

Birçok kullanıcı hikaye görüntülemesinde sıralamanın, profilde gezinme oranına göre düzenlendiğini düşünse de gerçekler çok başka.

Instagram geçe senelerde yaklaşık 2016 da araçlarına sunduğu Hikayeler özelliğini getirmişti ve birçok kullanıcı, 'X kişi neden hikaye görüntülemede en  üst sırada yer alıyor?' diye sormuştur.

Instagram kullanıcıları yeni bir hikaye paylaştığında 24 saat süreyle profilde görünmekte ve hikayeyi izleyen kişilerin sıralı listesini görebiliyor.

Lakin Instagram'ın hikaye görüntüleme sıralamasını nasıl bir algoritmaya göre düzenlediği henüz bilinmemektedir.  

Birçok kullanıcı, hikaye görüntüleme sıralamasının, profili en çok ziyaret eden kullanıcı başta olmak üzere listelendiğini düşünüyor.

Fakat mallesef İnstagram bunun böyle olmadığını enazından açıklıyor.

Instagram, hikaye görüntüleme sıralamasının detaylı açıklamasını hiçbir zaman yapmayacak gibi görünse de, Instagram için geliştirmeler yapan Julian Gutman, algoritmanın nasıl çalıştığına dair bazı bilgiler verdi.

Julian Gutman;" listenin başında sıralanan kişiler profilinizi en çok stalklayan kişiler değil. Bu tamamen sizin etkinliğine ve size en yakın insanlara bağlı olarak çalışan bir algoritma.'"  

Bu açıklamaya göre, tek bir fotoğraf dahi beğenmediğiniz halde yalnızca profil görüntülemek kullanıcıları listenin başında sıralamaya yetmektedir.

Bununla beraber kafamızda soru işareti bırakan bu sorun enazından düşündüğümüzün olmadiğini açıklamış oluyor.

2018-07-25 12:25:40

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram videolara link verme

instagram videolara link verme

instagram Videolara Link Verme Techcrunch'ın yayınladığı bir haberine göre,Dünya'nın en büyük sosyal medya sitesi Facebook'un sahibi olduğu fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram,

instagram takipçi hilesi 2019

instagram takipçi hilesi 2019

İNSTAGRAM TAKİPÇİ HİLESİ 2019 Merhaba değerli site kullanıcıları , günümüzde sosyal medyanın yeri inanılmaz derecede önemli hale gelmiştir.Bu alanda neredeyse liderlik savaşı yapılır

TAKİPCİCENTER İLE FENOMEN OLUN

TAKİPCİCENTER İLE FENOMEN OLUN

Takipcicenter İle Fenomen Olabilirsiniz En çok kullandığımız sosyal medya instagram hayatımızın büyük bir yerini kapsamaktadır. Insanların popülarite ve cool luğu sosyal medyada aldığı